ABECEDA – najdi, vybarvi, pojmenuj

69 Kč vč. DPH
Autoři: Jana Majetičová
Dostupnost: Skladem
Formát: A4
Vazba: Brožovaná, matná
Počet stran: 32
Rok vydání: 2019
Vydavatel: Nakladatelství FYNBOS s.r.o.
ISBN: 978-80-907332-2-0

Naučte děti abecedu formou zábavy. Každý pracovní list v publikaci má dvě části. První je skrývačka, kde děti vyhledávají písmeno ve všech čtyřech formách (malé i velké tiskací, malé i velké psací). V druhé části pojmenovávají obrázky a vybírají (kroužkují či vybarvují) vždy jen to, co začíná předepsanou hláskou.

Pracovní listy s jednotlivými písmeny abecedy jsou primárně určeny učitelům prvních tříd k samostatnému či společnému procvičování a upevňování znalosti tvarů jednotlivých psacích i tiskacích forem písma. Lze je samozřejmě využít i v dalších ročnících pro žáky se specifickými poruchami učení, ve školních družinách, při domácím vzdělávání, v logopedii k nácviku správné výslovnosti, případně při výuce češtiny pro cizince. 
Nejsou vhodné pro školy s výukou Comenia Scriptu, neboť obsahují klasické psací formy písma.

Pro snazší vyhledávání jsou jednotlivé listy řazeny podle abecedy, ale lze je využívat i na přeskáčku podle toho, které písmeno se žáci právě učí. Každý pracovní list má dvě části. První je tzv. skrývačka, kde děti vyhledávají písmeno ve všech čtyřech formách (malé i velké tiskací, malé i velké psací). 

Po vybarvení se jim objeví obrázek předmětu či zvířete začínajícího hledaným písmenem. V druhé části žáci pojmenovávají obrázky a vybírají (kroužkují či vybarvují) vždy jen to, co začíná předepsanou hláskou. Pozor, některá slova záměrně obsahují dané písmeno uprostřed nebo na konci. Navíc některé předměty začínají zvukově podobnými hláskami a mohou se tedy plést dětem, které mají s jejich výslovností problém. V takovém případě je nutná kontrola a případná oprava učitele. Některé obrázky nemusí mít jednoznačné pojmenování a záleží na vás, na které variantě se shodnete. Některé rostliny či zvířata možná bude pro děti těžké pojmenovat. Zde je prostor pro rozšíření slovní zásoby. Obrazová část vás může i motivovat k dalšímu společnému vymýšlení slov.

Další knihy od nás

RECEPTY DO STOVKY – pro 4 osoby
299 Kč
269 Kč
Bylinkové pečení
199 Kč
125 Kč
HOTOVKY – nejoblíbenější české recepty
299 Kč
269 Kč
Zuzanka a Jiřík vaří – a ví jak na to
290 Kč
261 Kč

Vyhledávejte ve stovkách receptů podle ingrediencí, které máte doma